محل برگزاری نمایشگاه خودرو تهران: مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب

محل برگزاری نمایشگاه خودرو تهران: مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب

مطالعات پیرامون تدوین طرح جامع شهر آفتاب از سال 81 تا 87 به طول انجامید، با توجه به اهمیت طرح و اهتمام ویژه شهرداری تهران به برپایی مجموعه نمایشگاهی، در سال 84 یکصد و سی و هشت هکتار از اراضی شهر آفتاب به منظور احداث نمایشگاه بین المللی خریداری شد و در همان سال، سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌‌های مردمی شهرداری تهران از سوی شورای شهر به عنوان متولی اصلی انجام مطالعات و اجرای طرح انتخاب شد.

در سال 90 عملیات اجرای فاز نخست نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب به مساحت یکصد و بیست هکتار شامل یک سالن سه قلو، سالن ملل، ساختمان‌های جنبی و ساختمان‌های اداری و سمینارها، میدان مرکزی و چهار باغ ، موتورخانه‌ها و راه‌های ارتباطی آغاز گردید.

شهر آفتاب در تاریخ 14 اردیبهشت 95 با حضور رئیس جمهور و شهردار پایتخت به بهره‌برداری رسید.

نمایشگاه شهر آفتاب توانست با تعاریف و استانداردهای تعیین‌شده بر حسب معیارها و ضوابط UFI (یوفی) برابری کرده و با سنجش‌‏های آن سازمان به صورت صددرصد مطابقت پیدا ‏کند.

یوفی در واقع سازمان جهانی برگزارکنندگان رویدادها، مراکز نمایشگاهی سراسر جهان،سازمان‌های نمایشگاهی بین‏ المللی و ملی و همینطور شرکای انتخابی صنعت نمایشگاهی است.

نمایشگاه بین ‏المللی شهر افتاب مفتخر است که با عضویت در این سازمان توانست ظرفیت‏‌های ارزشمند خود را باری دیگر در سطح جهانی اثبات کند.

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران در 10 تا 15 بهمن سال 1402 در این محل توسط کانون ایران نوین به مدیریت مریم شفیعی و سپهر سیفی برگزار شد.